Events Calendar Print help
Flat View
See by year
Monthly View
See by month
Weekly View
See by week
Daily View
See Today
Categories
See by categories
Search
Search
Sport: TSC v SHS
High play The Scots College in Group 1 Cricket (Away) and Group 2 sports (Away) on Saturday 21 November.

Rowing: MHS Y9 Exchange

Google Map for Sydney Boys High School, Moore Park West and McKay Playing Fields, Mission Fields (Centennial Park), Queens Park, Heffron Park, Dave Phillips UNSW, Turruwul Park, ES Marks, Maroubra Junction PS
Google Map for Scots College, Hensley Field, Christison Park, KGV Courts, Rose Bay Secondary College, St George Stadium, Rushcutters Bay, Eastcourts
Google Map for The King's School
Google Map for Ashfield Aquatic Centre and Auburn Ruth Everuss Aquatic Centre
Google Map for Drummoyne Swimming Centre

Fixtures for Saturday 21 November 2020

Last Updated: Wed 18 November 2020 10:31

Basketball
Team Opponent Venue Time
1st SCOTS Scots Lions Den 11:30
2nd SCOTS Scots Lions Den 10:00
3rd SCOTS Scots Lions Den 09:00
4th SCOTS Scots Lions Den 08:00
5th SCOTS Fairfax Court 1 11:00
6th SCOTS Fairfax Court 1 10:00
7th SCOTS Fairfax Court 1 09:00
8th SCOTS Fairfax Court 1 08:00
9th SCOTS Fairfax Court 3 12:00
10th SCOTS Fairfax Court 3 11:00
16A SCOTS Scots Lions Den 13:30
16B SCOTS Fairfax Court 4 12:00
16C SCOTS Fairfax Court 4 11:00
16D SCOTS Fairfax Court 4 10:00
16E SCOTS Fairfax Court 4 09:00
16F SCOTS Fairfax Court 4 08:00
15A SCOTS SBHS Gym Court #1 13:00
15B SCOTS SBHS Gym Court #1 12:00
15C SCOTS SBHS Gym Court #1 11:00
15D SCOTS SBHS Gym Court #1 10:00
15E SCOTS SBHS Gym Court #1 09:00
15F SCOTS SBHS Gym Court #1 08:00
14A SCOTS SBHS Gym Court #2 13:00
14B SCOTS SBHS Gym Court #2 12:00
14C SCOTS SBHS Gym Court #2 11:00
14D SCOTS SBHS Gym Court #2 10:00
14E SCOTS SBHS Gym Court #2 09:00
14F SCOTS SBHS Gym Court #2 08:00
Rowing
Team Opponent Venue Time
Senior A Racing - SIRC - Bus leaves School at 5:20am
Senior B Row - 6:30-9:30
Year 10 VIII's Racing - SIRC - Bus leaves School at 5:20am / 2nds racing H+C - Time TBC
Year 9 Quads Racing H+C
Year 8 Quads H+C - Arrive at 7am
Cricket
Team Opponent Venue Time
1st XI SCOTS Scots Main Oval 10:10
2nd XI SCOTS McKay Oval 10:10
3rd XI SCOTS Christison Park Middle 13:30
4th XI SCOTS CP Wicket #3 09:00
5th XI SCOTS CP Wicket #2 09:00
16A SCOTS Queens Park Wicket #7 13:30
16B KINGS Doyle #6 09:00
16C KINGS Doyle #4 09:00
15A SCOTS MPW Wicket #1 13:30
15B SCOTS MPW Wicket #1 09:00
15C No Game
14A SCOTS CP Wicket #2 13:30
14B SCOTS CP Wicket #3 13:30
Water Polo
Team Opponent Venue Time
1st BYE
2nd KINGS @ Ruth Everess AC 13:30
16B's KINGS @ Ruth Everess AC 12:50
15's St. Augustine @ Drummoyne P 10:30
14A's Reddam @ Drummoyne P 11:10
14B's KINGS @ Ruth Everess AC 12:10
Tennis
Team Opponent Venue Time
1st SCOTS Scots Macintyre Courts 12:15
2nd SCOTS SBHS Courts 1-4 12:15
3rd / 4th SCOTS Heffron Courts 12:00
5th / 6th SCOTS Heffron Courts 12:00
7th / 8th SCOTS Heffron Courts 10:00
16A & B SCOTS SBHS Courts 1-4 10:00
16 C& D SCOTS SBHS Courts 1-4 08:00
15A&B SCOTS Scots Macintyre Courts 10:00
15 C&D SCOTS Scots Macintyre Courts 08:00
14 A&B SCOTS Moore Park Courts 10:00
14 C&D SCOTS Moore Park Courts 08:00
Dev Squad Moore Park Courts 12:00
Sailing
Team Opponent Venue Time
Junior Woollahra Sailing club 08:00
Senior Woollahra Sailing club 08:00
Teams Development Woollahra Sailing club 11:00
Grade Sailors Woollahra Sailing club 11:00

Back