Events Calendar Print help
Flat View
See by year
Monthly View
See by month
Weekly View
See by week
Daily View
See Today
Categories
See by categories
Search
Search
Sport: SHS v TSC and SIC
High play The Scots College in Group 1 Cricket (Home) and St Ignatius College in Group 2 sports (Away) on Saturday 22 February.

Google Map for Sydney Boys High School, Moore Park West and McKay Playing Fields, Mission Fields (Centennial Park), Queens Park, Heffron Park, Dave Phillips UNSW, Turruwul Park, ES Marks, Maroubra Junction PS
Google Map for Scots College, Hensley Field, Christison Park, KGV Courts, Rose Bay Secondary College, St George Stadium, Rushcutters Bay, Eastcourts
Google Map for St Ignatius, Riverview
Google Map for Barker College Aquatic Centre, Fields, Basketball Courts, St Leo's, Normanhurst Boys, Phipps Field, Peter Taylor Field, Rosewood Oval, Bowman Field, Mark Taylor Oval, Mills Park, Brickpit Sports Stadium, George Christie Oval
Google Map for Cranbrook School, Hordern Oval, Dangar Oval, Dangar Gym, Lyne Park
Google Map for The King's School
Google Map for Ashfield Aquatic Centre and Auburn Ruth Everuss Aquatic Centre
Google Map for Newington
Google Map for St Joseph's College, Hunters Hill, Riverglade Reserve, Ryde Tennis Centre




Fixtures for Saturday 22 February 2020

Last Updated: Sat 22 February 2020 08:14

Basketball
Team Opponent Venue Time
1st St. Ignatius - Riverview Gartlam Court 1 11:15
2nd St. Ignatius - Riverview Gartlam Court 1 10:00
3rd St. Ignatius - Riverview Gartlam Court 1 09:00
4th St. Ignatius - Riverview Gartlam Court 1 08:00
5th St. Ignatius - Riverview Gartlam Court 2 09:00
6th St. Ignatius - Riverview Gartlam Court 2 08:00
7th St. Ignatius - Riverview Therry Court 1 01:00
8th St. Ignatius - Riverview Therry Court 1 12:00
9th St. Ignatius - Riverview Therry Court 1 11:00
10th St. Ignatius - Riverview Therry Court 1 10:00
16A St. Ignatius - Riverview Gartlam Court 2 12:00
16B St. Ignatius - Riverview Gartlam Court 2 11:00
16C St. Ignatius - Riverview Gartlam Court 2 10:00
16D St. Ignatius - Riverview Therry Court 2 12:00
16E St. Ignatius - Riverview Therry Court 2 11:00
16F St. Ignatius - Riverview Therry Court 2 10:00
15A St. Ignatius - Riverview SBHS Gym Court 1 01:00
15B St. Ignatius - Riverview SBHS Gym Court 1 12:00
15C St. Ignatius - Riverview SBHS Gym Court 1 11:00
15D St. Ignatius - Riverview SBHS Gym Court 1 10:00
15E St. Ignatius - Riverview SBHS Gym Court 1 09:00
15F St. Ignatius - Riverview SBHS Gym Court 1 08:00
14A St. Ignatius - Riverview Gartlam Court 2 02:00
14B St. Ignatius - Riverview Gartlam Court 2 01:00
14C St. Ignatius - Riverview Regis Court 3 11:00
14D St. Ignatius - Riverview Regis Court 3 10:00
14E St. Ignatius - Riverview Cancelled 09:00
14F St. Ignatius - Riverview Cancelled 08:00
13A St. Ignatius - Riverview SBHS Gym Court 2 01:00
13B St. Ignatius - Riverview SBHS Gym Court 2 12:00
13C St. Ignatius - Riverview SBHS Gym Court 2 11:00
13D St. Ignatius - Riverview SBHS Gym Court 2 10:00
13E St. Ignatius - Riverview SBHS Gym Court 2 09:00
13F St. Ignatius - Riverview SBHS Gym Court 2 08:00
Rowing
Team Opponent Venue Time
Seniors 06:30
Senior B 06:40
Year 10 VIII's 06:45
Year 9 Quads 07:00
Year 8 Quads 08:44
Year 7 Sheds 08:00
Cricket
Team Opponent Venue Time
1st XI SCOTS McKay #1 10:10
2nd XI SCOTS Scots Main Oval 10:50
3rd XI SCOTS Moore Park West 3 01:30
4th XI St. Ignatius - Riverview Riverview 4A 09:00
5th XI Barker Christie Oval 01:30
16A SCOTS Moore Park West 1 01:30
16B St. Ignatius - Riverview Queens Park 1 01:30
16C Cranbrook Danger 4 01:30
15A SCOTS Moore Park West 1 09:00
15B St. Ignatius - Riverview CP Wicket 2 09:00
15C Kings Doyle 4 01:30
14A SCOTS CP Wicket #2 01:30
14B St. Ignatius - Riverview Riverview 4C 01:30
14C St. Ignatius - Riverview Riverview 4C 09:00
13A St. Ignatius - Riverview Riverview 6th Field 09:00
13B St. Ignatius - Riverview Riverview 5th Field 01:30
Water Polo Scots
Team Opponent Venue Time
1st Scots Ruth Everess AC 10:50
2nd Trinity Newington 02:10
16's Newington B Newington 08:40
14's BYE
13's Trinity St. Joseph's 10:00
Tennis
Team Opponent Venue Time
1st St. Ignatius - Riverview Riverview Courts 6-9 12:15
2nd St. Ignatius - Riverview SBHS 1-4 12:15
3rd & 4th St. Ignatius - Riverview Riverview courts 1-4 03:00
5th & 6th St. Ignatius - Riverview Riverview courts 1-4 01:00
7ths & 8ths No Game
16A & B St. Ignatius - Riverview Moore Park Courts 10:00
16C & D St. Ignatius - Riverview Moore Park Courts 08:00
16E No Game
15A & B St. Ignatius - Riverview Riverview Courts 1-4 11:00
15C & D St. Ignatius - Riverview Riverview Courts 1-4 09:00
14A & B St. Ignatius - Riverview SBHS 1-4 10:00
14C & D St. Ignatius - Riverview SBHS 1-4 08:00
Development Squad Moore Park Courts 12:00
13A & B St. Ignatius - Riverview Riverview 6-9 10:00
13C & D St. Ignatius - Riverview Riverview 6-9 08:00
Sailing
Team Opponent Venue Time
Fleet / Opti's Woollahra Sailing Club 08:00
Teams Woollahra Sailing Club 11:30
Year 7 Woollahra Sailing Club 08:00

Back