Events Calendar Print help
Flat View
See by year
Monthly View
See by month
Weekly View
See by week
Daily View
See Today
Categories
See by categories
Search
Search
Sport: SHS v TSC
High play The Scots College in Group 1 Cricket (Home) and Group 2 sports (Home) on Saturday 15 February.

Google Map for Sydney Boys High School, Moore Park West and McKay Playing Fields, Mission Fields (Centennial Park), Queens Park, Heffron Park, Dave Phillips UNSW, Turruwul Park, ES Marks, Maroubra Junction PS
Google Map for Scots College, Hensley Field, Christison Park, KGV Courts, Rose Bay Secondary College, St George Stadium, Rushcutters Bay, Eastcourts, Cahill Park
Google Map for Ashfield Aquatic Centre and Auburn Ruth Everuss Aquatic Centre
Google Map for Knox Grammar School, Lawson Centre, Gillespie Fields, Curagul Field, Samuel King Field
Google Map for Sydney Grammar School, Weigall, Reg Bartley Oval, Rushcutters Bay Park, Cook and Phillip Park


Fixtures for Saturday 15 February 2020

Last Updated: Fri 14 February 2020 16:52

Basketball
Team Opponent Venue Time
1st SCOTS SBHS Gym Court 1 11:15
2nd SCOTS SBHS Gym Court 1 10:00
3rd SCOTS SBHS Gym Court 1 09:00
4th SCOTS SBHS Gym Court 1 08:00
5th SCOTS SBHS Outdoor Court 3 01:00
6th SCOTS SBHS Outdoor Court 3 12:00
7th SCOTS SBHS Outdoor Court 3 11:00
8th SCOTS SBHS Outdoor Court 3 10:00
9th SCOTS SBHS Outdoor Court 3 09:00
10th SCOTS SBHS Outdoor Court 3 08:00
16A SCOTS SBHS Outdoor Court 4 01:00
16B SCOTS SBHS Outdoor Court 4 12:00
16C SCOTS SBHS Outdoor Court 4 11:00
16D SCOTS SBHS Outdoor Court 4 10:00
16E SCOTS SBHS Outdoor Court 4 09:00
16F SCOTS SBHS Outdoor Court 4 08:00
15A SCOTS SBHS Gym Court 2 01:00
15B SCOTS SBHS Gym Court 2 12:00
15C SCOTS SBHS Gym Court 2 11:00
15D SCOTS SBHS Gym Court 2 10:00
15E Cranbrook SBHS Gym Court 2 09:00
15F Cranbrook SBHS Gym Court 2 08:00
14A SCOTS Scots Lions Den 03:00
14B SCOTS Scots Lions Den 02:00
14C SCOTS Scots Lions Den 01:00
14D SCOTS Scots Lions Den 12:00
14E SCOTS Scots Lions Den 11:00
14F SCOTS Scots Lions Den 10:00
13A SCOTS Rose Bay Gym 12:00
13B SCOTS Rose Bay Gym 11:00
13C SCOTS Rose Bay Gym 10:00
13D SCOTS Rose Bay Gym 09:00
13E SCOTS Rose Bay Gym 08:00
13F No Game
Rowing
Team Opponent Venue Time
Seniors 06:30
Senior B 06:40
Year 10 VIII's 06:45
Year 9 Quads 07:00
Year 8 Quads 08:44
Year 7 Sheds 08:00
Cricket
Team Opponent Venue Time
1st XI SCOTS McKay #1 10:10
2nd XI SCOTS Scots Main Oval 10:50
3rd XI SCOTS Moore Park West 3 01:30
4th XI SCOTS CP Wicket #4 09:00
5th XI SCOTS Queens Park 1 01:30
16A SCOTS Moore Park West 1 01:30
16B SCOTS Christison Park South 01:30
16C SCOTS Christison Park Middle 01:30
15A SCOTS Moore Park West 1 09:00
15B BYE
15C GRAMMAR Weigall 4 09:00
14A SCOTS CP Wicket #4 01:30
14B SCOTS Christison Park North 01:30
14C SCOTS Queens Park 6 01:30
13A SCOTS Queens Park wicket 4 01:30
13B SCOTS Queens Park 7 01:30
Water Polo Scots
Team Opponent Venue Time
1st KINGS Ruth Everess AC 10:35
2nd SCOTS Knox P2 09:55
16's BYE
14's SHORE Knox P2 12:50
13's Waverly Knox P2 12:05
Tennis
Team Opponent Venue Time
1st SCOTS SBHS 1-4 12:15
2nd SCOTS Scots Macintyre Courts 12:15
3rd & 4th SCOTS Heffron Park 12:00
5th & 6th SCOTS Heffron Park 12:00
7ths & 8ths SCOTS Heffron Park 02:00
16A & B SCOTS Heffron Park 10:00
16C & D SCOTS Heffron Park 08:00
16E SCOTS Heffron Park 08:00
15A & B SCOTS Moore Park Courts 10:00
15C & D SCOTS Moore Park Courts 08:00
14A & B SCOTS Scots Macintyre Courts 10:00
14C & D SCOTS Scots Macintyre Courts 08:00
Development Squad Moore Park Courts 12:00
13A & B SCOTS SBHS 1-4 10:00
13C & D SCOTS SBHS 1-4 08:00
Sailing
Team Opponent Venue Time
Fleet / Opti's Woollahra Sailing Club 08:00
Teams Woollahra Sailing Club 11:30
Year 7 Woollahra Sailing Club 08:00

Back