Events Calendar Print help
Flat View
See by year
Monthly View
See by month
Weekly View
See by week
Daily View
See Today
Categories
See by categories
Search
Search
Sport: SHS v SJC and Shore
High play St Joseph's College in Group 1 Cricket (Away) and Shore in Group 2 sports (Home) on Saturday 23 November.

Rowing: MHS Y9 Exchange

Google Map for Sydney Boys High School, Moore Park West and McKay Playing Fields, Mission Fields (Centennial Park), Queens Park, Heffron Park, Dave Phillips UNSW, Turruwul Park, ES Marks, Maroubra Junction PS
Google Map for St Joseph's College, Hunters Hill
Google Map for Northbridge Playing Fields (Shore)
Google Map for Shore Gym, Bishopsgate and Mount Street Courts
Google Map for Knox Grammar School, Lawson Centre, Gillespie Fields, Curagul Field, Samuel King Field



Fixtures for Saturday 23 November 2019

Last Updated: Fri 22 November 2019 22:11

Basketball
Team Opponent Venue Time
1st SHORE SBHS Gym Court 1 11:15
2nd SHORE SBHS Gym Court 1 10:00
3rd SHORE SBHS Gym Court 1 09:00
4th SHORE SBHS Gym Court 1 08:00
5th SHORE Bishopgate 1 01:00
6th SHORE Bishopgate 1 12:00
7th SHORE Bishopgate 1 11:00
8th SHORE Bishopgate 1 10:00
9th SHORE Bishopgate 1 09:00
10th SHORE Bishopgate 1 08:00
16A SHORE SBHS Outdoor court #4 01:00
16B SHORE SBHS Outdoor court #4 12:00
16C SHORE SBHS Outdoor court #4 11:00
16D SHORE SBHS Outdoor court #4 10:00
16E SHORE SBHS Outdoor court #4 09:00
16F SHORE SBHS Outdoor court #4 08:00
15A SHORE SBHS Gym Court 2 01:00
15B SHORE SBHS Gym Court 2 12:00
15C SHORE SBHS Gym Court 2 11:00
15D SHORE SBHS Gym Court 2 10:00
15E SHORE SBHS Gym Court 2 09:00
15F SHORE SBHS Gym Court 2 08:00
14A SHORE SBHS Outdoor court #3 01:00
14B SHORE SBHS Outdoor court #3 12:00
14C SHORE SBHS Outdoor court #3 11:00
14D SHORE SBHS Outdoor court #3 10:00
14E SHORE SBHS Outdoor court #3 09:00
14F SHORE SBHS Outdoor court #3 08:00
13A
13B
13C
13D
13E
Rowing
Team Opponent Venue Time
Seniors 06:30
Senior B 06:40
Year 10 VIII's 06:45
Year 9 Quads 07:00
Year 8 Quads 08:44
Cricket
Team Opponent Venue Time
1st XI St. Josephs SJC #1 10:20
2nd XI St. Josephs McKay Oval 10:50
3rd XI St. Josephs SJC #4 01:30
4th XI SHORE MPW 8 - Roberts Rd 09:00
5th XI SHORE Centennial Park 2 01:30
16A St. Josephs SJC #4 09:00
16B SHORE MPW8 - Roberts Rd 01:30
16C St. Josephs Centennial Park 2 09:00
15A St. Josephs SJC #2 09:00
15B SHORE Centennial Park 3 01:30
15C KNOX Lower Gilespie 01:30
14A St. Josephs SJC #2 01:30
14B SHORE Centennial Park 3 09:00
14C No Game
Water Polo
Team Opponent Venue Time
1st Cranebrook Knox P2 09:55
2nd
16's Trinity W Trinity P2 11:40
14's Kings Ruth Everess Aquatic Centre 08:00
Tennis
Team Opponent Venue Time
1st SHORE SBHS Courts 1-4 12:15
2nd SHORE Northbridge 1-4 12:15
3rd & 4th SHORE Northbridge 6-9 12:00
5th & 6th SHORE Northbridge 6-9 02:00
7ths & 8ths
16A & B SHORE Northbridge 2-5 08:00
16C & D SHORE Northbridge 2-5 10:00
16E
15A & B SHORE SBHS Courts 1-4 08:00
15C & D SHORE SBHS Courts 1-4 10:00
14A & B SHORE Moore Park Courts 08:00
14C & D SHORE Moore Park Courts 10:00
Development Squad Moore Park Courts 12:00
Sailing
Team Opponent Venue Time
Fleet / Opti's Woollahra Sailing Club 08:00
Teams Woollahra Sailing Club 11:30

Back