Events Calendar Print help
Flat View
See by year
Monthly View
See by month
Weekly View
See by week
Daily View
See Today
Categories
See by categories
Search
Search
Sport: SHS v SIC and TSC
High play St Ignatius College in Group 1 Cricket (Away) and The Scots College in Group 2 sports (Away) on Saturday 9 November.



Google Map for Sydney Boys High School, Moore Park West and McKay Playing Fields, Mission Fields (Centennial Park), Queens Park, Heffron Park, Dave Phillips UNSW, Turruwul Park, ES Marks, Maroubra Junction PS
Google Map for St Ignatius, Riverview
Google Map for Scots College, Hensley Field, Christison Park, KGV Courts, Rose Bay Secondary College, St George Stadium, Rushcutters Bay, Eastcourts
Google Map for Cranbrook School, Hordern Oval, Dangar Oval, Dangar Gym, Lyne Park
Google Map for St Joseph's College, Hunters Hill
Google Map for Trinity Grammar School, Flockhart Park, Strathfield Park, Haberfield Tennis Centre
Google Map for Ashfield Aquatic Centre and Auburn Ruth Everuss Aquatic Centre



Fixtures for Saturday 9 November 2019

Last Updated: Thu 7 November 2019 09:04

Basketball
Team Opponent Venue Time
1st SCOTS SCOTS Lions Den 11:15
2nd SCOTS SCOTS Lions Den 10:00
3rd SCOTS SCOTS Lions Den 09:00
4th SCOTS SCOTS Lions Den 08:00
5th SCOTS Fairfax Court 1 10:00
6th SCOTS Fairfax Court 1 09:00
7th SCOTS Fairfax Court 1 08:00
8th SCOTS Fairfax Court 2 10:00
9th SCOTS Fairfax Court 2 09:00
10th SCOTS Fairfax Court 2 08:00
16A SCOTS SBHS Gym Court #1 01:00
16B SCOTS SBHS Gym Court #1 12:00
16C SCOTS SBHS Gym Court #1 11:00
16D SCOTS SBHS Gym Court #1 10:00
16E SCOTS SBHS Gym Court #1 09:00
16F KNOX SBHS Gym Court #1 08:00
15A SCOTS Scots Lions Den 01:30
15B SCOTS Rose Bay Gym 12:00
15C SCOTS Rose Bay Gym 11:00
15D SCOTS Rose Bay Gym 10:00
15E SCOTS Rose Bay Gym 09:00
15F SCOTS Rose Bay Gym 08:00
14A SCOTS SBHS Gym Court 2 01:00
14B SCOTS SBHS Gym Court 2 12:00
14C SCOTS SBHS Gym Court 2 11:00
14D SCOTS SBHS Gym Court 2 10:00
14E SCOTS SBHS Gym Court 2 09:00
14F SCOTS SBHS Gym Court 2 08:00
13A
13B
13C
13D
13E
Rowing
Team Opponent Venue Time
Seniors 06:30
Senior B 06:40
Year 10 VIII's 06:45
Year 9 Quads 07:00
Year 8 Quads 08:44
Cricket
Team Opponent Venue Time
1st XI St. Ignatius Riverview Riverview first Field 10:20
2nd XI St. Ignatius Riverview McKay Oval 10:50
3rd XI St. Ignatius Riverview Riverview 4A 09:00
4th XI SCOTS Christison Park South 01:30
5th XI SCOTS Centennial Park #2 09:00
16A St. Ignatius Riverview Riverview 2A 01:30
16B Cranbrook Dangar 3 01:30
16C St. Josephs College A 09:00
15A St. Ignatius Riverview Riverview 4A 01:30
15B SCOTS Queens Park 1 01:30
15C SCOTS Queens Park 2 01:30
14A St. Ignatius Riverview Riverview 6th Field 01:30
14B SCOTS Queens Park 6 01:30
14C Training Cricekt Nets 10:00
Water Polo
Team Opponent Venue Time
1st Trinity Trinity P1 09:00
16's Trinity G Trinity P1 11:50
14'S SHORE Ruth Everess Aquatic Centre 10:00
Tennis
Team Opponent Venue Time
1st SCOTS Scots Macintyre Courts 12:15
2nd SCOTS SBHS Courts 1-4 12:15
3rd & 4th SCOTS Heffron Park Tennis 12:00
5th & 6th SCOTS Heffron Park Tennis 12:00
7ths & 8ths SCOTS Heffron Park Tennis 08:00
16A & B SCOTS Moore Park Courts 08:00
16C & D SCOTS Moore Park Courts 10:00
16E SCOTS Heffron Park Tennis 10:00
15A & B SCOTS Scots Macintyre Courts 08:00
15C & D SCOTS Scots Macintyre Courts 10:00
14A & B SCOTS SBHS Courts 1-4 08:00
14C & D SCOTS SBHS Courts 1-4 10:00
Development Squad Moore Park Courts 12:00
Saling
Team Opponent Venue Time
Fleet Woollahra Sailing Club 08:00
Teams Woollahra Sailing Club 11:30

Back