Events Calendar Print help
Flat View
See by year
Monthly View
See by month
Weekly View
See by week
Daily View
See Today
Categories
See by categories
Search
Search
Sport: SHS v TSC
High play The Scots College in Group 1 Cricket (Home) and in Group 2 sports (Home) on Saturday 24 February.

Google Map for Sydney Boys High School, Moore Park West and McKay Playing Fields, Mission Fields (Centennial Park), Queens Park, Heffron Park, Dave Phillips UNSW, Turruwul Park, ES Marks, Maroubra Junction PS
Google Map for Scots College, Hensley Field, Christison Park, KGV Courts, Rose Bay Secondary College, St George Stadium, Rushcutters Bay, Eastcourts
Google Map for Shore Gym, Bishopsgate and Mount Street Courts
Google Map for Newington
Google Map for Ashfield Aquatic Centre and Auburn Ruth Everuss Aquatic Centre


Fixtures for Saturday 24 February 2018

Last Updated: Wed 21 February 2018 11:04

Basketball - Rd 1
Team Opponent Venue Time
1st SCOTS SBHS GYM 1 11:15
2nd SCOTS SBHS GYM 1 10:00
3rd SCOTS SBHS GYM 1 09:00
4th SCOTS SBHS GYM 1 08:00
5th SCOTS ROSE BAY GYM 12:00
6th SCOTS ROSE BAY GYM 11:00
7th SCOTS ROSE BAY GYM 10:00
8th SCOTS ROSE BAY GYM 09:00
9th SCOTS ROSE BAY GYM 08:00
10th SCOTS FAIRFAX COURT 1 10:00
16A SCOTS SBHS GYM 2 01:00
16B SCOTS SBHS GYM 2 12:00
16C SCOTS SBHS GYM 2 11:00
16D SCOTS SBHS GYM 2 10:00
16E SCOTS SBHS GYM 2 09:00
16F SCOTS SBHS GYM 2 08:00
15A SCOTS SBHS #3 01:00
15B SCOTS SBHS #3 12:00
15C SCOTS SBHS #3 11:00
15D SCOTS SBHS #3 10:00
15E SHORE BISHOPSGATE 1 09:00
15F SHORE BISHOPSGATE 1 08:00
14A SCOTS SBHS #4 01:00
14B SCOTS SBHS #4 12:00
14C SCOTS SBHS #4 11:00
14D SCOTS SBHS #4 10:00
14E SCOTS SBHS #4 09:00
14F SCOTS SBHS #4 08:00
13A SCOTS SCOTS LIONS DEN 01:00
13B SCOTS SCOTS LIONS DEN 12:00
13C SCOTS SCOTS LIONS DEN 11:00
13D SCOTS SCOTS LIONS DEN 10:00
13E SCOTS FAIRFAX 4 09:00
13F SCOTS FAIRFAX 4 08:00
Sailing
Team Opponent Venue Time
Juniors Rose Bay 08:00
Seniors Rose Bay 08:00
Water Polo - Rd 6
Team Opponent Venue Time
1st NEWINGTON NEWINGTON 01:30
2ND (1) SCOTS RUTH EVERESS AC 10:00
2ND (2) NEWINGTON NEWINGTON 12:50
14'S SCOTS RUTH EVERESS AC 10:40
13's SCOTS ROAR RUTH EVERESS AC 11:20
Cricket
Team Opponent Venue Time
1st XI (R3/2) SCOTS MCKAY #1 10:20
2nd XI (R3/2) SCOTS SCOTS MAIN OVAL 10:50
5th XI (T20) SCOTS CHRISTISON PARK MIDDLE 01:30
16A (R3/2) SCOTS MOORE PARK WEST 1 01:30
16B SCOTS MOORE PARK WEST 2 01:30
16C Training NETS - 9.30 16C Training NETS - 9.30
15A (R3/2) SCOTS MOORE PARK WEST 1 09:00
15B GRAMMAR MCKAY #3 09:00
15C GRAMMAR MCKAY #3 01:30
14A (R3/2) SCOTS MCKAY #2 09:00
14B SCOTS QUEENS PARK 6 01:30
14C SCOTS QUEENS PARK 7 01:30
13A SCOTS MCKAY #2 01:30
13B SCOTS QUEENS PARK 8 01:30
13C TRAINING SCHOOL NETS 09:30
Tennis -
Team Opponent Venue Time
1st SCOTS SBHS 1-4 12:15
2nd SCOTS SCOTS MACINTYRE CTS 12:15
3rd & 4th SCOTS EASTCOURTS 12:00
5th & 6th SCOTS EASTCOURTS 10:00
7th & 8th SCOTS EASTCOURTS 08:00
16A & B SCOTS EASTCOURTS 10:00
16C & D SCOTS EASTCOURTS 08:00
15A & B SCOTS MOORE PARK CTS 10:00
15C & D SCOTS MOORE PARK CTS 08:00
14A & B SCOTS SBHS CTS 1-4 10:00
14C & D SCOTS SBHS CTS 1-4 08:00
13 A & B SCOTS SCOTS MACINTYRE CTS 10*00
13 C& D SCOTS SCOTS MACINTYRE CTS 8*00
Rowing
Team Opponent Venue Time
Year 11/12 TRAINING 07:30 - 11:30
Year 10 VIIIs TRAINING 07:30 - 11:30
Year 9 Quads RACING 08:30 - 11:30
Year 8 Quads RACING 07:30 - 11:00
Year 7 Quads TRAINING 09:00 - 11:00
Swimming
Team Opponent Venue Time
Juniors Nil Carnival
Intermediate Nil Carnival
Seniors Nil Carnival

Back