Events Calendar Print help
Flat View
See by year
Monthly View
See by month
Weekly View
See by week
Daily View
See Today
Categories
See by categories
Search
Search
Sport: SHS v SGS and TSC
High play Sydney Grammar School in Group 1 Cricket (Away) and The Scots College in Group 2 sports (Away) on Saturday 4 November.

Google Map for Sydney Boys High School, Moore Park West and McKay Playing Fields, Mission Fields (Centennial Park), Queens Park, Heffron Park, Dave Phillips UNSW, Turruwul Park, ES Marks, Maroubra Junction PS
Google Map for Sydney Grammar School, Weigall, Reg Bartley Oval, Rushcutters Bay Park, Cook and Phillip Park
Google Map for Scots College, Hensley Field, Christison Park, KGV Courts, Rose Bay Secondary College, St George Stadium, Rushcutters Bay, Eastcourts
Google Map for The King's School
Google Map for Ashfield Aquatic Centre and Auburn Ruth Everuss Aquatic Centre



Fixtures for Saturday 4 November 2017

Last Updated: Sat 4 November 2017 11:28

Basketball - Trial 4
Team Opponent Venue Time
1st SCOTS Scots Lions Den 11:15
2nd SCOTS Scots Lions Den 10:00
3rd SCOTS Scots Lions Den 09:00
4th SCOTS Scots Lions Den 08:00
5th SCOTS Cancelled 12:00
6th SCOTS Cancelled 11:00
7th SCOTS Cancelled 10:00
8th SCOTS Cancelled 09:00
9th SCOTS Cancelled 12:00
10th SCOTS Cancelled 11:00
16A SCOTS Rose Bay Gym 12:00
16B SCOTS Rose Bay Gym 11:00
16C SCOTS Rose Bay Gym 10:00
16D SCOTS Rose Bay Gym 09:00
16E BYE
16F BYE
15A SCOTS SBHS Gym # 1 01:00
15B SCOTS SBHS Gym # 1 12:00
15C SCOTS SBHS Gym # 1 11:00
15D SCOTS SBHS Gym # 1 10:00
15E SCOTS SBHS Gym # 1 09:00
15F SCOTS SBHS Gym # 1 08:00
14A SCOTS SBHS Gym # 2 01:00
14B SCOTS SBHS Gym # 2 12:00
14C SCOTS SBHS Gym # 2 11:00
14D SCOTS SBHS Gym # 2 10:00
14E SCOTS SBHS Gym # 2 09:00
14F SCOTS SBHS Gym # 2 08:00
Sailing
Team Opponent Venue Time
Juniors ROSE BAY 08:00
Seniors ROSE BAY 08:00
Water Polo -
Team Opponent Venue Time
1st St Aloysius College Ruth Everess AC 10:00
2nd (1) SBHS (2) Ruth Everess AC 12:00
2nd (2) SBHS (1) Ruth Everess AC 12:00
14's St Aloysius College Ruth Everess AC 11:20
Cricket - Round 1
Team Opponent Venue Time
1st XI (1/1) GRAMMAR WEIGALL 1 10:20
2nd XI (1/1) GRAMMAR McKay #1 10:50
4th/5th XI (T20) SCOTS Cancelled 01:30
16A (1/1) GRAMMAR Cancelled 09:00
16B Training Nets 10:30
16C Training Nets 10:30
15A (1/1) GRAMMAR WEIGALL 4 01:30
15B SCOTS Moore Park West #1 09:00
15C GRAMMAR McKay 2 09:00
14A (1/1) GRAMMAR WEIGALL 2 01:30
14B SCOTS Cancelled 01:30
14C SCOTS Cancelled 01:30
Tennis - Trial 4
Team Opponent Venue Time
1st TOP 6 KINGS 08:00 - 04:00
2nd SCOTS Scots Macintyre Courts 12:15 - 05:30
3rd & 4th SCOTS SBHS 1-4 08:00
5th & 6th SCOTS SBHS 1-4 10:00
7th & 8th SCOTS EASTCOURTS 12:00 - 02:00
16A & B SCOTS EASTCOURTS 10:00 - 12:00
16C & D SCOTS EASTCOURTS 08:00 - 10:00
15A & B SCOTS Moore Park 1-4 10:00
15C & D SCOTS Moore Park 1-4 08:00
14A & B SCOTS EASTCOURTS 10:00
14C & D SCOTS EASTCOURTS 08:00
Rowing
Team Opponent Venue Time
Year 10/11 SHEDS - Crew Training 06:30 - 11:00
Year 10 VIIIs SHEDS - Crew Training 06:30 - 11:00
Year 9 SHEDS - Crew Training 07:00 - 10:00
Year 8 SHEDS - Crew Training 08:15 - 10:30
Year 7 SHEDS - Crew Training 08:45 - 11:00
Swimming
Team Opponent Venue Time
Juniors Nil Carnival
Intermediate Nil Carnival
Seniors Nil Carnival

Back